Ankara Aile Danışmanı

04
Ara
Ankara Aile Danışmanı

Ankara Aile Danışmanı

Ankara Aile Danışmanı , aile içerisindeki sorunları ve yaşanılan sıkıntıları çözme amaçlı bir hizmettir. Aile içerisinde pek çok sorun yaşanabilir. Bu sorunların doğru bir şekilde konuşulup çözülememesi sıkıntının büyüklüğünü arttırmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok evlilikte bu nedenle son bulmaktadır. Ankara aile danışmanılığı ile aile içerisinde yaşanılan her türlü sorun konuşularak ele alınmaktadır. Verilen bu hizmet aile içerisindeki sevgi ve saygının artmasını sağlamaktadır.

Ankara aile danışmanı aile içerisinde yaşanılan şiddet ve kavga olaylarını başlıca ele almaktadır. Şiddet ve kavganın tamamen ortadan kalkması için çiftler ile görüşmeler yapılmaktadır. Yapılan görüşmeler sonrasında her iki kişinin de davranışları masaya yatırılır. Bu davranışlardan kaynaklanan sorunlar üzerinde durularak çözüm yöntemlerine geçiş yapılır. Aile içerisinde yaşanılan bu sıkıntıları çözme amacı başlıca çocukların psikolojisini iyi yönde etkileyecektir.

 Aile Danışmanlığı Hizmeti Faydaları Nelerdir?

Aile içerisinde ekonomik sorunlar başta olmak üzere, çocuk sorunları, aile içerisinde bulunan farklı fertlerden kaynaklanan sorunlar evliliğin bitmesine neden olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde bu sorunları çözme arayışına girmeyen kişilerin evlilikleri kısa süre içerisinde sona ermektedir. Her iki tarafında hem psikolojik açıdan destek görmesi hem de evlilik akdinin devamı için Ankara aile danışmanı hizmeti sunulmaktadır.

Bu danışmanlık hizmetini alan çiftlerin evlilikleri devam etmektedir. Aynı zamanda çocukların kötü etkilenmesi de önlenmektedir. Çocuk yetiştirirken sağlıklı bir ortam hazırlamanıza yardımcı olunur. Ekonomik açıdan gelir sorunlarının çözülmesi için destek önerilerinde bulunulmaktadır. Özellikle bütçe konusu ele alınarak çözüm haritası belirlenmektedir.

 Ankara Aile Danışmanı Hizmetinin Etkisi

Aile danışmanlığı hizmeti alan kişilerin evlilikleri daha iyi ilerlemektedir. Özellikle birbirlerine sevgi ve saygısı azalmış olan kişiler aile danışmanı hizmetinden sonra evliliklerine daha bağlı kalmaktadır. Sorunları kısa sürede çözmeye yardımcı olan aile danışmanı ev içerisindeki huzuru sağlamaya yönelik terapiler yapmaktadır. Bu terapi hem çiftlerin hem de çocukların psikolojik sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Aile içerisinde bulunan farklı kişilerin evliliğe dâhil olması çiftlerin en büyük sıkıntılarından biridir. Bu sorunların çözülmesi için çiftlerin üçüncü kişilere nasıl davranmaları gerektiğinin eğitimi verilmektedir. Böylelikle çiftler kendi aralarında daha iyi bir iletişim kurmaktadır.

Güncel içeriklerimizi ve haberlerimizi takip etmek için Facebook sayfamıza uğrayabilirsiniz;

Online Başvuru için buraya tıklayınız.