Ankara İlişki Danışmanı

26
Kas
Ankara İlişki Danışmanı

Ankara İlişki Danışmanı

 

Ankara İlişki Danışmanı İnsanlar hayatı boyunca farklı ilişkiler kurmaktadır. Aile, dostluk, iş, aşk gibi farklı konularda çeşitli ilişkiler içindedir. Zaman zaman bu ilişkilerde problemler olabilmektedir. Bazen bu durumlar başa çıkılmayacak hale gelmektedir. Psikolojik olarak kişiyi etkilemekte, sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır.

 

 Neden Danışman İhtiyacı Doğar?

 

Burada devreye danışmanlar girmektedir. Her konuda sağlıklı ilişkiler kurmak kişinin mutluluğunu arttırmaktadır. Bazı ufak problemler konuşulup çözülmediği taktirde büyük problemlere yol açmaktadır. İki tarafta ilişkide değer gördüğünü hissetmek istemektedir. Burada denge bozulduğunda tekrar kurulamazsa ilişkiler kopma noktasına gelecektir. Çözülmeyen, ertelenen ve görmezden gelinen sorunların tespiti açısından ilişki danışmanı Ankara yardımı almak gereklidir. Aynı konu üzerinde farklı zamanlarda çatışmalar yaşanıyorsa burada doğan problemin çözüme kavuşmadığı anlaşılmalıdır. Sorun çözülmediği taktirde büyüyerek devam edecektir. Problemin kaynağı taraflar arasından bulunamıyor, çözüm sağlanamıyorsa danışman ihtiyacı doğmuş anlamına gelmektedir.

 

Ankara İlişki DanışmanıProblemlerin Çözümü

 

Kurulan ilişkilerde belli beklentilerin yerine gelmemesi nedeniyle sürtüşmeler yaşanmaktadır. Manevi olarak mutlu olamamak özellikle kadın-erkek arasında yaşanan ilişkilerde ana problemdir. Arada mutlak sevgi olan kişiler arasında bile bu problemler oluşmaktadır. Burada bazen karşı taraf problemin farkında bile olmamaktadır. Yeterli derecede iletişim kurulmaması başlıca sebeplerdendir.

 

Yetiştirilme tarzı, yaşam koşulları gibi dış etkilerde ilişkinin bu noktaya gelmesinde yer almaktadır. Sorunların çözümü için önce fark edilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda tarafsız üçüncü kişi olarak ilişki danışmanı Ankara problemin fark edilmesini sağlamaktadır.

 

Problemin altında yatan ana sorun bulunarak gerekli destek sağlanmalıdır. İlişki danışmanı burada tarafsız bir gözle problemi dinleyerek, araştırarak belirlemektedir. Taraflardaki eksik olan yanları psikolojik destekle tamamlamaktadır. Bir tarafın haklı olma durumu yoktur. Yaşanan sorunlar tarafların birlikte emek vererek aşmasını sağlayacak desteği vermektedir.

 

 İlişkilerde Beklentiler

 

Kurulacak ilişkide tarafların ikisinin de belli kazançları olmalıdır. Bu iş ilişkilerinde maddi kazanç olmaktadır. Aşk, dostluk, aile ilişkilerinde ise manevi kazanç beklenmektedir. Manevi kazanç beklentisi gerekenden azsa ilişkide problemler doğacaktır. Psikolojik olarak alınacak yardımla bu problemler çözülebilmektedir. Burada devreye girecek ilişki danışmanı Ankara da ihtiyaç duyan kişilere destek vermektedir.

 

Bir ilişkide sürekli mutlu olmak beklenemez. Bazı zamanlar mutlaka ufak da olsa anlaşmazlıklar yaşanmaktadır. Ufak problemler zamanında fark edilerek çözülmediği taktirde sonrasında daha büyük yaralar açabilmektedir. Mümkün olduğunca taraflar ilişki boyunca doğru iletişim kurmalıdır. Beklentiler açıkça ifade edilmelidir.

 

Danışmanlık hizmeti alarak kurtulmuş ilişkiler daha mutlu şekilde devam etmektedir. Tabi ki bozulan her ilişkinin düzelmesi bazen mümkün değildir. Bir ilişkiye devam etmek bazı durumlarda taraflardan birine zarar verebilmektedir. Bu durumda ısrar etmemek gerekir.

Güncel içeriklerimizi ve haberlerimizi takip etmek için Facebook sayfamıza uğrayabilirsiniz; İnstagram

Online Başvuru için buraya tıklayınız.