Evlilikte Doğru Eş Seçimi

23
Kas
Evlilikte Doğru Eş Seçimi

Evlilikte Doğru Eş Seçimi

Evlilikte doğru eş seçimi Evlilik bir kadınla bir erkeğin tamamen kendi iradeleriyle, severek ve isteyerek bir yuva içinde cinsel ve duygusal bakımdan tatmin olmasına fırsat tanıyan kutsal bir birlikteliktir. İki cinsin birbirini benimsediği ve  bir arada  yaşadığı bu düzenli bağlılığın kalıcı olması doğru eş seçimi ile mümkündür.

Evlilikte Doğru Eş Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlilik kararı almak karmaşık bir süreçtir; kişinin hem kendisini hem evleneceği kişiyi tanımasını gerektirir. Bu kararı almak kadar, doğru eş seçimi yapmak da bir o kadar zordur. Sonuç olarak yaptığınız bu seçim ömrünüzü etkileyecek bir seçimdir.

İlk olarak bir ömür geçirmeyi  planladığımız kişiden, yani doğru seçimi yaptığınızı düşündüğünüz eşinizden neler beklediğimiz, önceliklerimizin neler olduğu çok önemlidir. Çünkü karşımızdaki kişinin sahip olduğu özelliklerin dört dörtlük olmasından ziyade bu özelliklerin bizi ne kadar tatmin edip, yeterli olacağı evliliğin geleceğine yön verecektir. Dolayısıyla evlilikte kişinin kendisini tanıması, evleneceği kişiyi tanımasından önce gelir.

Örneğin bir kişinin evleneceği kişiden beklentisi  iyi bir kariyer ve iyi bir ekonomik  duruma sahip olması iken, başka birinin önceliği sadakat, güven ve romantizm olabilir. İşte bu noktada kişinin kendini ve ne ile mutlu olacağını bilmesi önemlidir. Kişinin kendini bilmemesi, hayatındaki boşlukların dolmasına engeldir. Kişi ne istediğini bilmezse doğru eş seçimi yapma olasılığı çok düşer.

Evlenmeden önce çiftlerin arasında aşk ve sevgi olması çok önemli olmakla beraber evlendikten sonra da korunmaz ise bu aşk yok olabilir. Böyle bir durumda daha önceden doğru eşi seçtiğinizi düşünürken daha sonra pişman olma durumuna düşebilirsiniz.

Doğru Eşi Bulmanızda Yardım mı Gerekiyor?

Biz Ankara Tutku Evlilik ekibi olarak doğru eş adayı ile güvenilir bir evlilik yapmanız için elimizden geleni yapmaya hazırız. Güvenilir eş ve doğru hayat arkadaşı bulmak ve bu konuda danışmanlık vermek tecrübe isteyen bir durumdur. Tutku evlilik size bu konuda profesyonel destek olmaya her zaman hazır!

Hayat arkadaşı bulmak hiç kolay bir süreç olmamak ile beraber bu konuda birçok ana başlık bulunmaktadır. Örneğin; evlilikte ailelerin uyumu, evlilikte farklılıklar ve uyumlar, evlilikte dini uyuşmazlıklar ve farklılıklar, burçlara göre eş seçimi vb. Size doğru eş seçiminde ön yardımı olması adına hazırlayacağımız yazı serisini kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz.

Güncel içeriklerimizi ve haberlerimizi takip etmek için Facebook sayfamıza uğrayabilirsiniz;

Online Başvuru için buraya tıklayınız.